ثبت نام

 

گزارش گیری در نرم افزار سیویل تری دی (فصل 0 قسمت 12)

12-min
ب

با شما هستیم با آموزش گزارش گیری در نرم افزار سیویل تری دی

در درس دوازدهم از فصل ابتدایی به مبحث گزارشات و ریپورت ها پرداختیم .
بعد از به وجود آوردن سطح و ترسیم و طراحی پلان هندسی و خط پروژه و محاسبه احجام و ترسیم منحنی بروکنر و متعادل کردن آن و همچنین ترسیم و بهبود و اصلاح مقاطع عرضی به مرحله خروجی گرفتن از طرح به شکل نوشتاری فرا می‌رسد .

در این مرحله ما میتونیم از تمام اجزاء و المانهای پروژه اعم از خط پروژه پلان هندسی قوس ها و تمام موارد ، همچنین عملیات خاکی و تمامی پارامترها به صورت نوشتاری و خلاصه خروجی بگیریم .

به عنوان مثال ، یکی از کاربردهای ریپورت ها و گزارشات از قسمت تولباکس در این هستش که برای پیاده سازی طرح و مسیر میشه از مسیر خروجی گرفت و در دوربین پیاده کرد و در محل پروژه به راحتی نقاط رو پیاده کرد . این روش برای باقی نقاط مهم پروژه نیز بسیار مفید می باشد . همچنین بعد از طراحی قوس ها از نظر قائم و افقی برای بررسی و مقایسه با پارامترهای آیین نامه طرح هندسی راه و یا هر آیین نامه مربوط به طراحی پروژه می‌توان از نرم افزار خروجی کاملی برای قوس ها گرفت و با آیین نامه مقایسه کرد .

تمام پارامترهای مربوط به قوس ها و خطوط با ریز جزئیات از نرم افزار خروجی گرفته خواهند شد و به صورت خیلی سریع می‌توان تمام پارامترها را با آیین‌نامه سنجید انواع مختلفی از گزارشات در بحث مسیر وجود دارد .

گزارشات مربوط به آکس مسیر و طراحی و ترسیم قوس های افقی برای هرکدام از فصل های مربوطه با توجه به مباحث مربوطه به توضیح گزارشات موجود می پردازیم بنابراین برای تکمیل دفترچه محاسبات و مشخصات فنی یک پروژه می‌توان از خروجی ها کمک بسیاری دریافت کرد .

 

 


لینک های دانلود


دیدگاه ها

  • هادي آذر 26, 1397 :: 4:11 ب.ظ
    0 0

    با سلام و تشکر
    reusable volume حجم خاک قابل استفاده از خاکبرداری در خاکریزی‌ها و net volume‌ حجم خاک مازاد است. که به اشتباه انقباض و انبساط خاک بیان میشه تو فیلم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *