تغییر ورژن فایل های اتوکد به یکدیگر

تغییر ورژن فایل های اتوکد به یکدیگر

یکی از مسائلی که کاربران نرم افزار اتوکد با آن روبرو هستند مسئله ورژن فایلهای اتوکد می باشد . چرا که گاهی اوقات پس از باز کردن فایلی که در اختیار ما گذاشته شده با پیغامی روبرو می شویم که حاکی از ذخیره شدن فایل مذکور با ورژن بالاتر است . بنابراین در این حالت دو راه حل کلی داریم یا اینکه ورژن نرم افزار خود را ارتقا دهیم ، یا از کاربران دیگر برای تغییر ورژن فایل ها کمک بگیریم . که ممکن است به دلایلی امکان انجام هر دوی این روش ها وجود نداشته باشد . بنابر این باید از یک روش دیگر استفاده کنیم

نرم افزارهای وجود دارند که می‌توانند یک فایل اتوکد را دریافت و ورژن آن را کاهش دهند . ما در آبادراه چندین نرم افزار مختلف را تست کردیم که هر کدام به دلایل مختلف دارای مشکلاتی بود . پس به دنبال راه حلی برامدیم که این مشکل را به صورت استاندارد حل کند .

دانلود نرم افزار تغییر ورژن فایل های اتوکد

شرکت اتودسک نرم افزاری دارد با نام Autodesk DWG True View که با استفاده از آن می توان به راحتی و به شکل استاندارد فایل های اتوکد را از هر ورژنی که باشند به ورژن دلخواه خود کاهش دهیم یا تبدیل نماییم . به این منظور می‌توان نرم افزار ذکر شده را از باکس دانلود در پایین ویدئو یا کلیپ آموزشی کار با نرم افزار Autodesk DWG True View دانلود کنید . نصب این نرم افزار بسیار راحت بوده و نیاز به فعالسازی نیز ندارد .

روش کار با نرم افزار Autodesk DWG True View

در مرحله اول بر روی فایل دانلود شده کلیک و آن را از حالت زیپ خارج میکنیم سپس با اتصال به اینترنت بر روی فایلی که در پوشه اکسترکت شده قرار گرفته کلیک می کنیم و محیطی را برای باز شدن مجدد فایل معرفی می کنیم . پس از اتمام فرایند مذکور به محل معرفی شده مراجعه می کنید و بر روی فایل نصب کلیک می کنیم نصب نرم افزار بسیار ساده می باشد و با چند کلیک امکان پذیر است همچنین نیاز به فعالسازی یا کرک نیز ندارد .

بعد از نصب همانطور که در فیلم آموزشی می بینید کافیست تا فایل ها را طبق کلیپ آموزشی اضافه نموده و ورژن مورد نظر را انتخاب کنید . همچنین این نرم افزار امکاناتی دارد تا شما بتوانید فایل های خروجی را در فرمت های مختلف و با تنظیمات گوناگون خروجی بگیرید . این مطالب در فیلم آموزشی نرم افزار Autodesk DWG True View به صورت کامل توضیح داده شده است .

یکی دیگر از امکانات این نرم افزار مشاهده فایل های اتوکد به صورت سریع می باشد این نرم افزار به دلیل آن که بسیار سبک و ساده می باشد توانایی آن را دارد تا بدون هرگونه پیچیدگی فایل های اتوکد را برای شما و با هدف بازبینی و نه تغییر ، نمایش دهد . اصلی ترین کاربرد این نرم افزار مشاهده و بازبینی فایل های اتوکد بدون امکان تغییر میباشد . بنابراین می توانید آن را بر روی دستگاه های دیگر که دارای سخت افزار ضعیف تر نیز می باشد نصب نموده و به جهت مشاهده فایل ها برای بازبینی مورد استفاده قرار دهید .

 

[jwp-video n=”1″]


دیدگاه کاربران
  • H@DI 11 اردیبهشت 1398 / 2:49 ب.ظ
    5 0

    نرم افزار زیر هم برای این منظور مفید است (حجم حدود 8 مگابایت)
    Acme CAD Converter

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان