ثبت نام

 

برطرف کردن خطای تداخل شیروانی ها با هم در سیویل تری دی

aab
ب

کار با کریدورها در نرم افزار سیویل تری دی نیاز به دانستن نکات و مهارت های زیادی دارد . برای این کار باید با این نکات و مهارت ها و انواع آنها به خوبی آشنا شوید . یکی از حالت هایی که در هنگام کار با کریدور ها در نرم افزار civil 3D به وجود می آید تداخل شیروانی خاکبرداری ها و خاکریزی ها در گوشه ها یا کنج ها می باشد .
این حالت برای کنج ها یا گوشه ها بیشتر برای قوس ها به وجود می آید . اگر دقت کنیم گاهی به دلیل ارتفاع زیاد شیروانی خاکبرداری و یا خاکریزی در قوس ها و پیوستن شیب های شیروانی ها در تارگت یا همان سطحی که به آن ختم می شوند تداخلی بوجود می‌آید . که از شکل ظاهری آن به راحتی قابل تشخیص است .

برای حل این تداخل ظاهری می توانیم از امکاناتی استفاده کنیم که با انتخاب کریدور در نسخه های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ برای نرم افزار سیویل تری دی افزوده گردیده است . نحوه انجام این فرآیند در نرم افزار سیویل تری دی در فیلم آموزشی که در زیر بار گذاری شده قابل رویت است .

نکته قابل توجه در استفاده از این دستور این است که پس از آنکه فرایند اصلاح بر روی شیروانی های خاک برداری و خاک ریزی صورت گرفت ، ممکن است نیاز باشد تا پلان هندسی تغییراتی داشته باشد . چنانچه تغییراتی در پلان هندسی داشته باشیم ، با توجه به اینکه نحوه اصلاح مشکل تداخل به شکلی است که یک حالت اجباری دارد و این حالت اجباری پس از تغییر پلان هندسی نیز به قوت خود باقی است ممکن است سبب ایجاد مشکلی مشابه حالت اولیه شود . بنابراین  نیاز است تا با استفاده از امکان دیگری که در نسخه ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ افزوده شده به حالت ابتدایی برگردیم و مجددا مشکل را برطرف کنیم .

تمام این مطالب در فیلم آموزشی زیر موجود می باشد . با دیدن این فیلم آموزشی می توانید به یکی از آخرین امکاناتی که به نرم افزار سیویل تری دی اضافه شده آشنایی پیدا کنید و با مشکلی که در کریدورها با نام تداخل شیروانی خاکبرداری ها و  خاکریزی ها شناخته می شود یک اصلاح دقیق برای رفع مشکل انجام دهید .

 

[jwp-video n=”1″]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *