آموزش پارسل در سیویل تری دی را با تخفیف ویژه دریافت کنید !!!
 

طرح هندسی راه در سیویل تری دی (فصل 3 قسمت 11)

طرح هندسی راه

در درس جدید درباره طرح هندسی راه صحبت خواهیم کرد 

در ادامه درس های بازسازی یا ترسیم مجدد مسیر های اکسپلود شده یک نکته مهم آن است که ابتدا قبل از شروع به بازسازی و ترسیم و طرح هندسی راه مجدد طرح موجود را به دقت بررسی کنید .

سپس جدولی تهیه نماییم و هر آنچه که از بررسی نقشه به دست آورده ایم در آن وارد کنیم به عنوان مثال شعاع ها ، طول قوس ها و زاویه انحراف ها و غیره …  این یک دید کلی در مورد طرحی که باید ترسیم مجدد کنیم به ما می دهد .

طرح هندسی راه

مسئله مهم دیگر آن است که پس از ترسیم هر المان از پروژه مسیر باید دقت کنیم تا در انتهای هر کدام از المان ها کیلومتراژی که توسط نرم افزار سیویل تری دی محاسبه و ترسیم می گردد با آنچه از قبل در فایل اکسپلود شده موجود می باشد یکی شود .

در غیر اینصورت مشکلی وجود دارد و باید بررسی کنید که آیا ای ایراد از نحوه ترسیم مجدد شما می باشد و یا کیلومتراژهای فایل اکسپلود شده مشکل دارد . برای بررسی آنچه که ایراد از کیلومترها باشد باید باز هم به مبانی مهندسی مسیر مسلط باشید .

دقت کنیم که در صورتی که بتوانیم نقاط سومه در طول مسیر و همچنین نقاط ابتدا و انتهای مسیر را به دست آوریم میتوانیم با استفاده از همان جدول طرح را به سرعت و با دقت فوق العاده ای ترسیم و طراحی مجدد بکنیم .

آنچه در استفاده از نرم افزار مهم است دانستن تئوریها ، تمرین و دیدن نتیجه آن ها می باشد و سپس اینکه ما در نرم افزار با استفاده از دانش خود در تئوری ها و ابزارها بتوانیم راهی پیدا کنیم تا به مقصود خود برسیم یعنی ترسیم مجدد مسیر را انجام دهیم .

 

طرح هندسی در سیویل تری دی

 

 


لینک های دانلود

به این مطلب امتیاز بدید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان