ویرایش نمای پروفیل در سیویل تری دی

ویرایش نمای پروفیل در سیویل تری دی (فصل 4 قسمت 10)

 

در این آموزش قصد داریم با نحوره ویرایش نمای پروفیل در سیویل تری دی شما را اشنا کنیم 

بعد از ترسیم و طراحی خط پروژه و پروفیل سطح زمین طبیعی حتما نیاز پیدا خواهیم کرد که با توجه به شرایط چاپ و ارائه نقشه ، تغییراتی بر روی شیوه‌های نمایش پروفیل و نمای پروفیل ایجاد کنیم .

برای این کار باید بر روی شیوه نمایش پروفیل تسلط داشته باشیم ، تا بتوانیم آنچه مد نظر داریم را در صفحه ترسیم به وجود آوریم  .

یکی از ویژگی هایی که می توان با آن نمای پروفیل را دستخوش تغییرات نماییم مقیاس پروفیل طولی می‌باشد .

این مقیاس بر روی ارتفاعات تاثیرگذار است به عنوان مثال می توانیم مقیاس های یک صدم و یا یک دویستم را انتخاب کنیم .
همچنین می توانیم پروفیل را از قسمت سمت راست و چپ ترسیم کنیم .

معمولا در کشور ما و در اکثر نقاط دنیا پروفیل را از سمت چپ به راست ترسیم می کنند .

یعنی سمت چپ ترسیم شروع مسیر می باشد .
در قسمت دیگر که در فیلم آموزشی توضیح داده شده در مورد گرید لاین ها می باشد که در نمای پروفیل می بینیم و می توانیم از سربرگ مخصوص به خود تغییرات مورد نظر را اعمال کنیم .

می توانیم فاصله افقی و عمودی گرید لاین ها را مشخص کنیم برای مثال گرید لاین های اصلی عمودی هر ۱۰۰ متر و عمودی فرعی هر ۲۵ متر و یا هر ۲۰ متر باشد .
این اعداد تابعی از طول کلی مسیر است و استاندارد قطعی برای آن وجود ندارد . همچنین بستگی به شرایط چاپ و ابعاد و اندازه کاغذ و فونت ها نیز دارد .
همچنین یکی دیگر از سربرگ ها سربرگ دیسپلی می باشد یا همان نمایش . شما از آن قسمت می توانید رنگ ها و یا وزن خطوط و نوع آن را انتخاب کنید .
تمام مطالب در فیلم آموزشی به صورت کامل توضیح داده شده است .

بعد از تماشا این ویدیو شما میتوانید کار با استایل های پروفیل یک پروژه و ویرایش نمای پروفیل در سیویل تری دی و پرینت گرفتن از پروفیل طولی را به خوبی انجام دهید 

 

درحال بارگذاری ویدیو...