چگونگی ساخت کریدور در سیویل تری دی

چگونگی ساخت کریدور در سیویل تری دی (فصل 0 قسمت 9)

 

درس نهم از فصل ابتدایی یا همون فصل صفر پرداخته شده به مروری بر درس های گذشته به صورت کوتاه و یک مبحث جدید به نام ساختن کریدور راه . در این درس ما یک کریدور راه رو به صورت خیلی ساده و برای آشنایی با نحوه چگونگی ساخت کریدور در سیویل تری دی را پیاده و اجرا می‌کنیم .

چگونگی ساخت کریدور در سیویل تری دی

همونطور که ما میدونیم کریدور راه به صورت کلی در طرح هندسی از پلان هندسی ، خط پروژه و مقطع عرضی راه ، یک کوریدور رو میسازه . بنابراین ما در ساخت کریدور و یا جسم راه با استفاده از سه المان می‌توانیم کریدور راه رو بسازیم در این فیلم آموزشی نحوه کار با ابزارهای مربوط به ساخت کریدور توضیح داده شد .

همچنین یک نکته بسیار مهم در این فیلم آموزشی قرار داده شده که در رابطه با حالتی است که گاهی اوقات در اثر اشتباه برای ساخت کریدور راه پیش می آید ، این اشتباه در واقع در زمان ساخت کریدور و در قسمت انتخاب پروفیل طولی برای خط پروژه اتفاق می افتد به جای انتخاب پروفیل طولی خط پروژه زمین طبیعی انتخاب می‌گردد که سبب می‌شود کریدور راه اشتباه شود و همچنین شکل نامتعارفی به خود بگیرد . نحوه رفع و برطرف کردن این ایراد در فیلم آموزشی ارائه شده .

علاوه بر مروری بر گذشته در این فیلم آموزشی با نحوه ساخت کریدور در نرم افزار سیویل تری دی با استفاده از المانهای مربوطه و امکانات نرم افزاری اشنا خواهید شد .

 

درحال بارگذاری ویدیو...